erno
21 آذر 1401 - 11:28

اتحادیه اروپا امروز برای تحریم ایران جلسه برگزار می‌کند

وزرای خارجه اتحادیه اروپا امروز برای وضع تحریم‌های بیشتر علیه جمهوری اسلامی ایران و روسیه نشست برگزار می‌کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزاری خارجه اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) برای اجماع در خصوص وضع تحریم‌های بیشتر علیه روسیه و جمهوری اسلامی ایران و کمک تسلیحاتی بیش از دو میلیارد یورو (۲.۱۱ میلیارد دلار) نشست برگزار می‌کنند.

خبرگزاری رویترز در این خصوص نوشت با این حال احتمال می‌رود مجارستان در نشست اتحادیه اروپا به دلیل اختلاف‌ با برخی وزرای خارجه این اتحادیه بر سر مسدود شدن بودجه بروکسل برای بوداپست، برخی از تصمیمات نشست را بلوکه کند.

یکی از دیپلمات‌های ارشد اتحادیه اروپا با اشاره به احتمال استفاده مجارستان از قدرت وتو در نشست امروز گفت: «در اصل توافق وجود دارد اما مشکل بزرگ وجود دارد». وی ادامه داد: «این نوعی دیپلماسی باج خواهی است که ترجیح می‌دهیم شاهد آن نباشیم اما چیزی است که وجود دارد».

بر اساس این گزارش، وزرای خارجه اتحادیه اروپا قصد دارند به بهانه حمایت از اوکراین، نهمین بسته تحریمی را علیه روسیه به بحث گذارند که طبق آن حدود ۲۰۰ فرد و نهاد روسیه در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار خواهند گرفت.

طبق گزارش رویترز، وزرای خارجه اتحادیه اروپا همچنین درصدد هستند تا به بهانه حمایت از اغتشاشات، تحریم‌هایی را علیه افراد و سازمان‌های ایران مورد بررسی قرار دهند.

اتحادیه اروپا در نشست امروز خود همچنین قصد دارد تا دو میلیارد یورو بودجه صندوقی را که کشورهای عضو برای تأمین مالی خرید تسلیحات برای کی‌ف استفاده کرده‌اند و در طول تقریباً ۱۰ ماه از جنگ در اوکراین تا حد زیادی کاهش یافته، اضافه کنند.

بر اساس این گزارش، وزرای خارجه اتحادیه اروپا قبل از نشست خود، با شرکایشان در کشورهای ارمنستان، جمهوری آذربایجان، گرجستان، مولداوی و اوکراین گفت‌وگو خواهند کرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 905764