erno
27 اسفند 1401 - 09:51

تعریف 20 پروژه سرمایه‌گذاری در سنندج/ ناوگان حمل و نقل شهری سنندج نوسازی می شود

شهردار سنندج گفت: 20 پروژه سرمایه گذاری در سنندج تعریف شده که سال 1402 عملیاتی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، سیدانور رشیدی صبح امروز در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر سنندج اظهار کرد: توسعه زیرساخت‌های فرهنگی علاوه بر تقویت فعالیت‌های فرهنگی و هنری نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و پرکردن اوقات فراغت جامعه به ویژه قشر جوان دارد.

وی با بیان اینکه توسعه این ظرفیت‌ها در سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی جهان امری ضروری است و قطعا به اقتصاد هنر کمک خواهد کرد، گفت: به همین منظور مجتمع فرهنگی و هنری در پارک شهدای سنندج به صورت چند منظور در کیفی‌ترین سطح احداث شده است.

وی افزود: امیدواریم ایجاد این مجتمع فرهنگی با حضور افراد صاحب‌نظر، هنرمندان توانمند و خوش‌ذوق به مرکز مهم تاثیرگذار استان کردستان در حوزه فرهنگ و هنر تبدیل شود.

شهردار سنندج خاطرنشان کرد: کمپ ماده 16 به عنوان یکی از نیازهای اساسی و بر زمین مانده در شهر سنندج بعد از 11 سال با همراهی شورا ایجاد شد و در حال حاضر بیش از 200 معتاد در این کمپ ساماندهی شده و فرایند درمان خود را طی می‌کنند.

وی در ادامه به تلاش‌های صورت گرفته در قالب ستاد برفروبی و رضایتمندی مردم از عملکرد شهرداری در این خصوص گریزی زد و گفت: با برنامه‌ریزی مناسب، تامین امکانات و همدلی و همراهی تیم مدیریت شهری و شورا امسال عملکرد بسیار خوبی در ستاد برفروبی داشتیم که رضایتمندی بالای 90 درصدی شهروندان را به دنبال داشته است.

شهردار سنندج ادامه داد: به‌روزرسانی حقوق پرسنل به عنوان یکی از برنامه‌های جدی در مجموعه شهرداری سنندج طی سالجاری دنبال شد و خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته حقوق و مزایای تمام پرسنل از شرکتی، قراردادی و رسمی تا 25 اسفند پرداخت شد و دستمزد 2 ماهه پایانی راننده‌های استیجاری نیز تا پایان سال واریز خواهد شد.

وی اضافه کرد: سال گذشته شهرداری با حجم بالای مطالبات پیمانکاران مواجه بود اما امسال با برنامه ریزی صورت گرفته توانستیم بدون فروش کمترین ملک و زمینی بخش قابل توجهی از این طلب‌ها پرداخت شده است.

شهردار سنندج تصریح کرد: توجه به نواحی حاشیه شهر و تلاش در راستای توزیع عادلانه خدمات شهری از دیگر نکات مهمی بود که در این دوره مورد توجه قرار گرفته و در این راستا، اتمام پروژه نیمه‌تمام کمربندی اسلام آباد هم بعد از 14 سال دوباره آغاز می‌شود.

وی اذعان کرد: برنامه‌های انجام شده طی سالجاری مقدمات گام‌های بزرگ است و در بازه زمانی 2 سال آینده در حوزه پروژه‌های سرمایه‌گذاری و طراحی پارک‌های شهری اتفاقات مبارکی رقم می‌خورد.

شهردار سنندج از تلاش برای رفع مشکل مسکن پرسنل شهرداری سنندج هم خبر داد و اظهار کرد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته همه همکاران شهرداری در قالب تعاونی باید صاحب مسکن شوند.

وی همچنین از راه‌اندازی نهضت آسفالت در سطح شهر از اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد و گفت: 2 هزار تن قیر رایگان جذب شده که تا این لحظه 700 تن آن در کارخانه آسفالت شهرداری تخلیه شده است.

شهردار سنندج اضافه کرد: عملیات روکش و آسفالت خیابان‌ها و معابر اصلی سطح شهر از اردیبهشت ماه سال آینده به صورت ویژه و جهادی آغاز می‌شود.

رشیدی به برخی اقدامات شهرداری سنندج در قالب ستاد تسهیلات سفر هم گریزی زد و گفت: نصب50 المان نوروزی و سفره هفت‌سین، کاشت

بیش از 35 هزار جعبه گل و گلدان و ...انجام شده است.

وی اضافه کرد: طی سالجاری اقدام به خرید 20 دستگاه اتوبوس در راستای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کردیم که 6 دستگاه آن وارد شده و مابقی نیز به زودی به ناوگان حمل و نقل اضافه خواهد شد.

رشیدی از احداث ۱۴۳هکتار پارک برای بهره‌مندی شهروندان در سنندج از فضای سبز مناسب خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاری، تولید ثروت و ایجاد درآمد پایدار در احداث فضای سبز و پارک‌ها در مدیریت شهری سنندج دنبال می‌شود.

وی افزود: توجه به توسعه فضای سبز در نواحی منفصل شهری با نگاه تحقق عدالت‌محور کردن خدمات در مدیریت شهری مورد توجه قرار گرفته است.‏

شهردار سنندج در پایان با بیان اینکه 20 پروژه سرمایه گذاری در سنندج تعریف شده است که سال 1402 عملیاتی می شود، اضافه کرد: سال آینده سالی پر از خیر و برکت برای شهر و شهرداری خواهد بود چون خیلی از پروژه های عمرانی که کار مطالعاتی آن به پایان رسیده وارد فاز اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 1098587